Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Блоги

Про двох патріархів та всесвіт у людині

Скільки людей, скільки Всесвітів, унікальностей, котрих більше немає. Христос настільки нас любить, що кожного розуміє, кожному готовий дати воду життя вічного, Духа Отця, Духа правди й істини.

 

Що робить християн Церквою?

Одного разу Ісус Христос сказав: «Хто спраглий — нехай прийде до мене і п’є. Хто вірує у мене — з того ріки води живої потечуть, той сам стане джерелом води живої». 

Нещодавно ми святкували день П’ятидесятниці, пришестя Святого Духа на апостолів. Цей день є народженням Святої Церкви. Бо Дух Божий одухотворяє Церкву, робить її не просто установою чи збором людей.

Можна багато знати про Ісуса Христа: апостоли ходили з ним, спілкувалися. Але вони не були Церквою, поки Ісус не зіслав на них Духа Отця.

І апостоли стали Церквою. Ми бачимо результат: вони змогли робити чудеса. Вони заговорили різними мовами. Коли оточуючі їх побачили, то здивувалися: «Як ці темні галілейці можуть знати мови, як вони можуть промовляти до інших людей?». А це Дух Святий дає здатність людині промовляти до інших їхньою мовою.

Внутрішній Всесвіт

Яким би священик не був красномовним, доки він на себе не одягне Духа Святого, нічого не може збудувати, не пояснить Христа, бо сам не розуміє його. Я бачив красномовних проповідників, які не мали Духа, і люди їм не вірили. Бо така природа Духа — поєднує і пояснює, дозволяє людині зрозуміти іншу і спілкуватися.

У цьому розумінні ми з вами дійсно як боги. Існує великий світ, який сотворив Господь через Духа Святого. І є наш, котрий творимо самі.

Коли запросимо Святого Духа витати над нашими вадами, зможемо правильно утворити свій Всесвіт. А щоб розуміли іншу людину, якраз внутрішній Всесвіт дає нам розуміти чужий.

Скільки людей, стільки унікальних світів. Христос настільки нас любить, що кожного розуміє, кожному готовий дати воду життя вічного, Духа Отця, Духа правди й істини.

Заступник народу на небо

Три тижні тому помер кардинал Любомир Гузар. Кажуть, що то втрата для нас. Але насправді це здобуток. Все його життя, проповіді і повчання —знахідка, подарунок Божий. І те, що він сьогодні заступається за нас на небі, то є Дар Божий.

Як християни мають ставитися до смерті? Мені сподобався пост психолога Людмили Гридковець. Їй написали: «Вітаю, Любомир Гузар помер». Тут є великий сенс. Перед Богом став заступник народу, який його дуже любив. Але не емоційно — бачив, скільки недоліків у нас є — любив як справжній батько, бо є батько для Церкви.

Оце отцівство через Христа у Дусі Святому —  проява Божої Любові до нашої Церкви і народу. Бог завжди нам посилав для Церкви провідника, який би вів народ. Вона не зникне ні під якими переслідуваннями.

Патріарх, якого не здолала отрута

З цього приводу я згадую про Йосипа Сліпого. Коли Владику виганяли з Радянського Союзу до Риму, всі чекали на його скору смерть. Дослідники говорять, що його відпустили зі смертельною дозою повільної отрути.

І коли він приїхав, ним зайнялися лікарі. Він пережив і Хрущова, який його відпустив, і Кеннеді, який допоміг йому виїхати. Тому що Бог завжди дає такого провідника, який потрібен нашій Церкві.

Пам’ятаємо: якими ми б не були добрими, розумними і освіченими, якщо Дух Святий не буде діяти з нами, все це буде намарно і «перейде у дрантя», як казав Блаженніший Любомир Гузар.