Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

«Наша коляда об’єднує нас». Полтавські греко-католики традиційно відвідують домівки вірян з Різдвяним вертепом

Уже традиційно, 7 січня у Полтаві парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ відвідують з вертепом та Різдвяними колядками помешкання своїх вірних.

До різдвяної ініціативи щороку долучаються чоловіки Ордену Лицарів Колумба, членкині Ліги греко-католицьких жінок, учасники молодіжної спільноти «Українська молодь — Христові».

Мета дійства — принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом, принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму отець Юрій Кролевський вважає, що незважаючи на широкомаштабну військову агресію, різдвяна коляда, яку організовують його парафіяни з року в рік, має лунати в домівках та на вулицях нашої Полтави:

— Бо Різдво Ісуса Христа — це свято особливої надії, радості та близькості Бога до людини. Надії, яка так необхідна для кожного з нас у таких сучасних обставинах воєнного лихоліття. Хочемо, щоби наша різдвяна, дзвінка, святкова українська коляда принесла радість, святковий настрій, впевненість та християнський оптимізм у домівки та родини наших полтавців.

Колядники носять зірку — символ Вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп має певний сценарій, його учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів, вояків та царя.

Членкиня парафіяльної спільноти Ліги греко-католицьких жінок у Полтаві ради Світлана Жездріс колядує по домівках полтавців з Різдвяним вертепом вже 11 років, від початку заснування такої парафіяльної традиції:

— Така різдвяна коляда сьогодні як ніколи є інструментом та засобом до плекання християнських та проукраїнських цінностей, які є необхідною умовою буття українського народу та Держави. Наша коляда об’єднує нас, ми можемо поділитися різдвяною радістю не лише з нашими вірними, але і з тими полтавцями, яких зустрічаємо на вулицях міста.

У сьогоднішній вертеповій мандрівці вулицями та домівками Полтави беруть участь близько 20-ти дітей та дорослих. Відвідини триватимуть цілий день, пересуваються його учасники кількома автівками.

Кошти від попередніх вертепів використовували на благодійність. Зокрема, попередні рази кошти парафіяни Свято-Троїцького храму спрямували на облаштування дитячого та спортивного майданчика у Полтаві в районі ГРЛ, поряд зі своїм храмом, для допомоги військовим чи потребуючим людям.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність — для соціальної діяльності вірних парафії Пресвятої Трійці.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві