Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

Полтавські греко-католики з Різдвяним вертепом відвідують домівки вірян

Сьогодні уже вдев'яте у Полтаві парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ відвідують з вертепом та Різдвяними колядками помешкання своїх вірних.

До різдвяної ініціативи долучилися чоловіки Ордену Лицарів Колумба, членкині Ліги греко-католицьких жінок, учасники молодіжної спільноти «Українська молодь — Христові».

Мета дійства — принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом, принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму, отець Юрій Кролевський розповідає, що різдвяна коляда, яку організовують його парафіяни з року в рік, є одним з ключових моментів, щоб відчути повноту свята, адже Різдво Ісуса Христа — свято особливої надії, радості та близькості Бога до людини:

— Хочемо, щоби наша різдвяна, дзвінка, святкова українська коляда принесла радість, святковий настрій, впевненість та християнський оптимізм у домівки та родини наших полтавців.

Колядники носять зірку — символ вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп має певний сценарій, його учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів, вояків та царя.

Великий лицар полтавського осередку Лицарів Колумба Євген Хайлов разом зі своїми рідними бере участь у парафіяльній, різдвяній коляді від початку — з 2012 року. Переконаний, що така ініціатива збагачує усю парафіяльну спільноту, творить нас великою християнською родиною та дарує відчуття автентичної Різдвяної радості:

— З кожним роком росте кількість учасників різдвяного дійства, збільшується кількість наших парафіяльних домівок, які ми відвідуємо. Радію, що наша греко-католицька парафія росте і кількісно, і якісно.

У сьогоднішній вертеповій мандрівці вулицями та домівками Полтави беруть участь близько 30-ти дітей та дорослих. Відвідини триватимуть цілий день, пересуваються його учасники кількома автівками.

Кошти від попередніх вертепів використовували на благодійність. Зокрема, минулого року левову частку коштів парафіяни Свято-Троїцького храму спрямували на облаштування дитячого та спортивного майданчика у Полтаві в районі ГРЛ, поряд зі своїм храмом.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність — для соціальної діяльності вірних парафії Пресвятої Трійці.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві