Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

Молоді греко-католики з Різдвяним вертепом восьмий раз колядують у Полтаві

Сьогодні парафіяни Свято-Троїцького храму  УГКЦ у Полтаві відвідують з вертепом та Різдвяними колядками помешкання своїх вірних. Цій традиції виповнюється вісім років.

Мета дійства — принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом, принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму, отець Юрій Кролевський говорить, що Різдво Ісуса Христа — свято надії, радості та близькості Бога до людини:

— Багато хто не має певності у завтрашньому дні. Ми ж, колядуючи, хочемо принести це відчуття, а разом з ним — віру, оптимізм та надію. Люди стають учасниками та свідками Божої радості, яка ніколи не проминає.

Такий вертеп — синтез традицій Західної та Східної України. Серед учасників — священики, діти та молодь, дорослі, а навіть старші люди. Колядники носять зірку — символ вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп не має точного сценарію, але учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів.

Представниця Ліги греко-католицьких жінок у Полтаві та член парафіяльної економічної ради Світлана Жездріс — учасниця Різдвяного вертепу від самого початку традиції. Згадує, що тоді, у 2012 році, було лише кілька колядників. І вистачало 3-4 годин, щоб відвідати усі домівки тодішніх парафіян.

— Нині нас вже понад два десятки. А щоб встигнути завітати до кожної родини, потрібно кілька днів, — згадує Світлана Жездріс.

У нинішній мандрівній виставі беруть участь десять дітей і одинадцять дорослих. Відвідини триватимуть цілий день, пересуваються його учасники чотирма автівками. 

Кошти від попередніх вертепів використовували для потребуючих людей, зокрема воїнів АТО, переселенців із зони бойових дій і на сиротинець у Кобеляцькому районі.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність та будівництво дитячого майданчика при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві