Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

Чудо, подароване для нас Творцем

15 квітня у храмі святого Андрія Первозванного у с. Засулля (м. Лубни), що на Полтавщині, вперше з екокатехизою завітав отець Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті. Полтавський священик прибув до селища на запрошення отця Василя Улішака, місцевого настоятеля.

 

Розпочався день Божественною Літургією, під час якої священики та вірні молилися за екологічне навернення людства, за мир та спокій в Україні, за подолання воєнного лихоліття та наслідків війни на Донбасі.

У своїй недільній проповіді екореферент звернув увагу вірних на християнський зміст чуда та відповідальності за Божі дари природного довкілля.

На думку душпастира часто можна зустріти людей, які подібно до апостола Томи, хочуть побачити своїми очима здійснення якогось чуда, аргументуючи це, як підставу до пізнання Бога та визнання Його присутності у світі:

«Але й сьогодні у світі відбувається дуже багато чуд, які збирають різного роду експертів, науковців та дослідників, які науково обґрунтовують це чудо, як незаперечний факт. Але, напевно, найбільшим чудом є те, що коли ми кидаємо зернятко у землю, то воно проростає і дає плід у 30, 60 чи 100 разів більше»,- наголосив о. Максим.

Екореферент розповів про християнську відповідальність кожної людини за Богом створений світ:

«Нам потрібно дивитися на наш навколишній світ через вимір християнської відповідальності, як на чудо, подароване для нас Творцем, нам потрібно вчитися ставати відповідальними господарями у Богом створеному світі, а не помножувачами екологічного гріха», - додав отець-еколог. 

Після Святої Літургії отець Максим охарактеризував діяльність Бюро з питань екології на основі християнських цінностей та загальнолюдських постулатів, які мали би бути інтегровані будь-якою спільнотою для повноцінного розвитку, для подолання екологічного зла та негативних наслідків життя та діяльності сучасної людини.

Місцевий настоятель отець Василь Улішак зауважив важливість екологічної діяльності Церкви у сьогоднішній час, закликав не купувати штучні вінки на поминальні дні та заохотив вірних до подальшої співпраці з Бюро з питань екології:

«Було б дуже добре, якби ми спільно як громада та Бюро з питань екології зробили висадку саджанців дерев у нашому селі разом з місцевою владою та активістами»,- наголосив настоятель.

Отець Василь висловив щиру подяку екологічній церковній інституції за довголітню працю на екологічно-християнській ниві та за подаровану збірку ековидань Бюро УГКЦ з питань екології.

Після завершення ініціативи представники молодіжної полтавської спільноти "Українська молодь - Христові" Софія Наказна та Максим Остроградський провели благодійний ярмарок екологічного мила, яке полтавська УМХ виготовляє самостійно, а виручені кошти віддають на благодійність.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології