Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

Місіонер УГКЦ провів духовне навчання для полтавців

З 2 по 4 березня у Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ пройшли Великопісні реколекції (духовні науки). Лектор заходів — отець Йосиф Будай, священик, монах Чину Святого Василія Великого, який душпастирює у Криму.

 

Протягом свого візиту отець провів духовну віднову для всіх бажаючих полтавців. Парафія намагається принаймні двічі на рік запросити з духовними науками цікавого священика, який би допоміг полтавцям переосмислити духовні цінності та глибше призадуматися над метою й сенсом повсякденного життя.

2 березня після Хресної дороги отець Йосиф пояснював роль терпіння у зростанні людини. Саме цю навичку він називає «найкращим другом людини, з яким вона не хоче зустрічатися»:

— Терпіння допомагає нам рости над собою. Не раз мені траплялися у житті люди, які терпіли значно більше за мене, і водночас саме вони показали приклад величезної любові до життя, ближніх і до Бога.

Наприкінці першого дня лекцій священик подарував присутнім книги на християнську тематику, деякі з них — власного авторства.

Загалом реколекції складалися з кількох частин упродовж трьох днів. Отець Йосиф розповів декілька історій зі свого досвіду про важливість доброго ставлення і виховання дітей:

— Треба хоч час від часу виїжджати з дітьми всією родиною на природу, вчити їх турбуватися про навколишнє середовище. Природа вчить людей не лише багато говорити, як ми любимо, але й багато слухати і спостерігати.

Священику доводиться багато подорожувати. Якийсь час він жив у Бразилії:

— Там багато українців, і є багато наших монастирів. Одного разу ми пішли в зоопарку у Сан Паоло. Там було багато дітей, і це дуже мультикультурне місто. Один хлопчик біжить до мене і простягає бутерброд. У Бразилії, якщо хтось їсть і ти на нього дивишся, то думають, що ти голодний. Наших дітей варто теж тому вчити — ділитися.

Та найголовніше, на його думку, вчити любові:

— Людям потрібно, щоб їх любили. Дітям найбільше потрібно, бо вони так вчаться любити, але всім людям потрібно. Якщо ви любитимете своїх дітей, то вони як виростуть, вмітимуть любити нащадків. Це ланцюг, який приведе нас до Царства Божого.

Довідка: Йосиф Будай — церковний діяч, священик-василіянин, місіонер, провідник реколекцій, письменник.

Із початком російської інтервенції до Криму о. Йосиф Будай отримав офіційне призначення до Євпаторії. Здійснював душпастирське служіння також у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Керчі. На початку 2017 року виконував служіння в монастирі святого Василія Великого в Луцьку, а наприкінці року переведений до монастиря святого Онуфрія у Львові.

Отець Йосиф Будай — автор і видавець понад двох десятків книг. Це в основному реколекційні науки, роздуми, повчальні життєві історії та інші. Інколи як автор чи упорядник використовує псевдонім Падре Джузеппе Ваґабондо.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці