Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Блоги

Отець Максим Кролевський: "Добрий священик - це не лише служитель культу"

У сучасному українському суспільстві, зокрема на Полтавщині, священик дуже часто співвідноситься лише зі служителем культу. А це означає, що до повсякденних обов’язків такої особи мало би входити щось на кшталт посвятити будинок чи автомобіль, когось поховати чи похрестити. 

 

Напевно, дуже небезпечно жити такою свідомістю та мислити такими категоріями, бо думати так означає і далі залишатися «радянською» людиною, таким собі «носієм» пережитків комуністичної минувшини.  

Колишня антилюдська, тоталітарна, егоїстична радянська система дуже планомірно закладала фундамент для того, щоб священика як одного з лідерів та двигунів тогочасного суспільного тіла зі стану духовного провідника та лідера перевести в стан «відчуженості» та непотрібності. Тому вже саме тут і вимальовується часткова картина священнослужителя як жреця культу.  Хоча, з іншого боку, сьогодні вистачає і самих священиків, незалежно до якої конфесії вони належать, що мислять подібними категоріями і щодня ходять до храму «на роботу».

Але потрібно усвідомити і побороти оті залишки радянського минулого, реанімувати нашу свідомість для того, щоб подивитися на священнослужителя під іншим кутом зору. Добрий священик ―  це не лише служитель культу, але й особа, яка має покликання, дар від Бога, робити щасливими у різні способи різних людей. Душпастир ― це особа, яка здатна прихилити для кожного небо, відкрити кожному його правдиве щастя, показати правдиву модель побудови його земного щасливого життя. У той самий час священик повинен накреслити речі, з реалізацією яких людина буде щораз більше та глибше входити в атмосферу свого щастя, та, водночас, накреслити речі, які будуть перешкоджати та відтягувати людину від її реального добра.

Священик є особою, яка здатна проаналізувати та досвідчити з кожним заради яких речей варто жити, працювати, заради яких речей варто пожертвувати навіть своїм життям та здоров’ям, а які речі в нашому життя не вартують навіть погляду. За допомогою доброго священика та душпастиря кожна людина має можливість віднайти своє Правдиве та Єдине Джерело щастя.