Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Благодійний Фонд "Всесвіт"

Полтавські волонтери отримали цінний вантаж з Німеччини для військових госпіталів

Багатофункціональні ліжка, меблі для палат та операційних, офісна техніка, інструменти – це далеко не повний перелік того, що днями прибуло в Полтаву у складі гуманітарного вантажу з Німеччини. Уже втретє греко-католицька спільнота української діаспори в Ганновері переправила допомогу для військових шпиталів, де лікуються після поранень та проходять реабілітацію військовослужбовці-учасники АТО.

 

Дві вантажівки, заповнені цінним приладдям, зустрічав у Полтаві Тарас Подоляк, представник благодійного фонду «Всесвіт».


– Це співпраця на рівні греко-католицької церкви. Українська греко-католицька парафія Святого Володимира у Німеччині постійно передає допомогу для бійців АТО – для комплектації шпиталів у сірій зоні та на мирній території. Допомогу відправляють за потребою в різні області України і виключно для забезпечення комфортних умов лікування військовослужбовців. І вже втретє такий вантаж приїхав у Полтаву, де його зустрічаємо ми – благодійний фонд «Всесвіт», – розповідає Тарас Подоляк.


Найцінніше у вантажі – багатофункціональні лікарняні ліжка. Із попередніх посилок вдалося укомплектувати ними Полтавський військовий госпіталь. Цього разу частину гуманітарного вантажу після розмитнення переправлять за заявками та потребами в лікарні Луганщини та Донеччини, які знаходяться в зоні розмежування.


Попри те, що навіть дві вщерть заповнені лікарняним приладдям фури – це всього лиш крапля від потреб українських медзакладів, ця допомога суттєво впливає на процес покращення умов лікування воїнів.
– Ми бачимо якість всього цього, навіть при тому, що обладнання не нове. У наших лікарнях і такого немає, ми всі бачимо умови, коли самі приходимо лікуватися, – говорить волонтер.

Під час отримання гуманітарних вантажів з-за кордону, за словами Тараса Подоляка, активно до оформлення документів чи іншої допомоги місцеву владу не залучають. Але відчувають сприяння у вигляді безперешкодного розмитнення вантажу.
– Зараз волонтерські вантажі в Україні під особливим прицілом, адже часто під їх виглядом провозять заборонені речі. Проте тут, у Полтаві з нашими вантажами проблем немає. Ми відчуваємо сприяння у тому, що процес розмитнення відбувається доволі швидко: тільки вранці приїхала фура, оформили всі потрібні документи, нам виділили двох інспекторів, які присутні при розвантаженні, – зазначає Тарас Подоляк.

Усього за кілька днів вантаж розмитнять і він зі складів відправиться за призначенням. Тим часом у Полтаві чекатимуть на чергову посилку, збиратимуть допомогу тут. Волонтер говорить, що припиняти допомагати військовослужбовцям не збирається.


– Навіть питання не стоїть допомагати чи ні. Моє переконання, що якщо ти не тримаєш зброю в руках, то твій обов’язок прикривати тил, допомагати всім, чим можеш, тут. І це моральний обов’язок кожної людини, яка зараз переживає агресію зі сторони Російської Федерації.

Автор: Ольга Матвієнко

Джерело: http://kolo.news/category/suspilstvo/6132