Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

У Полтаві Презентували книгу «Капелани. На службі Богу і Україні»

26 серпня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книги Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Капелани. На службі Богу і Україні».

Слід зазначити, що захід відбувався у рамках проєкту Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Капелани. Духовний щит України».

У презентації книги взяв участь отець Максим Кролевський, військовий капелан 5-ї батальйонної тактичної групи 81-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ. У своїй промові душпастир розповів про завдання військового капелана, про концепцію капеланського служіння українським військовослужбовцям та їхнім родинам:

–  Нашу капеланську парадигму можна фундаменталізувати на двох словах: «бути поруч», які є концептуальним кейсом, наріжним каменем для служіння украінському воїну. Капелани – це ті, хто відчув поклик серця бути поруч там, де сьогодні найважче, бути поруч з тими, хто відстоює Свободу, Незалежність та кращий Добробут нашої Украіни.

Презентація, як зазначають ініціатори заходу, покликана пошанувати особливих людей – захисників державної незалежності, священиків, які обє’днавши свої зусилля, відправилися на російсько-український фронт для захисту України від російської агресії і для духовної підтримки наших військовослужбовців.

ДОВІДКОВО: У книзі «Капелани. На службі Богу і Україні» йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську. До видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного – Житомирської єврейської месіанської общини. До видання увійшли спогади капеланів різних конфесій, в тому числі й капелана ПЦУ, поліцейського Роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Полтавській області, сержанта поліції Сергія Сущенка.

Серед оповідачів є дві жінки-капелани. Четверо героїв книги – Юрій Казміренко, Іван Ісайович, Василь Хіміч, Павло Гончарук  – є лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча, видатного українського гуманіста, військового капелана, Священномученика Української греко-католицької церкви, пам’яті якого і присвячено це видання. Переднім словом до книги стала стаття, що народилася у результаті розмови з Головою Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Митрополитом Іоаном. У ній окреслено особливості роботи з підготовки священиків до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні. Укладачі книги, співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.

 Прес-служба парафії Пресвятої Тройці у м. Полтава