Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя парафії

Пастушки, янголи, звіздарі. Полтавські греко-католики десятий рік поспіль відвідують домівки вірян з Різдвяним вертепом

7 січня, у день Різдва Христового, парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві відвідують з вертепом та різдвяними колядками помешкання своїх вірних. Цій традиції виповнюється десять років.

Мета святкового дійства — привітати усіх християн з Різдвом Господнім, принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом, та принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму отець Юрій Кролевський говорить, що Різдво Ісуса Христа — свято особливої надії, радості та близькості Бога до людини:

— Ми, як і багато поколінь українців, живемо у дуже непрості часи. Тому нашою святковою, різдвяною, дзвінкою колядою хочемо полтавців зробити учасниками та свідками Божої радості, свята надії та оптимізму, Різдва Христового.

Такий вертеп — синтез традицій Західної та Східної України. Серед учасників — священики, діти та молодь, дорослі, а навіть старші люди. Колядники носять зірку — символ вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп не має точного сценарію, але учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів.

Учасниця Ліги греко-католицьких жінок у Полтаві та член парафіяльної економічної ради Світлана Жездріс колядує з Різдвяним вертепом вже 10 років:

— Для мене це вже стало доброю різдвяною традицією. Наша коляда об’єднує нас, ми можемо поділитися різдвяною радістю не лише з нашими вірними, але і з тими полтавцями, яких зустрічаємо на вулицях міста.

У нинішній мандрівній виставі беруть участь семеро дітей і десятеро дорослих. Відвідини тривають цілий день.

Кошти від попередніх вертепів використовували для потреб парафії та потребуючих людей нашого часу, зокрема воїнів ООС, переселенців та сиротинець у с. Деменки, яким опікуються сестри-монахині св. Вінкентія.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність та для облаштування соціального хабу при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві