Розпорядок богослужінь

ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
ПН.-ПТ.
Свята Літургія о 18.00
Вечірня о 19.00
СБ. - Свята Літургія о 10.00
Вечірня о 17.00
НД. - УТРЕНЯ о 09.00
СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 10.00
Катехизація для дітей 11.30
 
КАПЛИЦЯ МВС СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА
ПН. - Утреня 0 09.00
Свята Літургія 0 09.30
СР. - Утреня 0 09. 00
Свята Літургія о 09.30
ПТ. - Утреня о 09.00
Свята Літургія о 09.30
НД.-СВЯТА ЛІТУРГІЯ о 18.00


Життя Церкви

Папа Римський: не входити у діалог із дияволом!

Коли ми зазнаємо спокус, треба молитися, а не входити з дияволом у діалог, — сказав Папа Франциск під час ранкової Святої Меси в Домі св. Марти у п’ятницю 10 лютого 2017 р.

 

Посилаючись на сьогоднішнє читання з Книги Буття про гріх прабатьків, Святіший Отець зазначив, що диявол, який показався їм під виглядом змія, — створіння привабливе і в своїй хитрості старається людину обдурити; він у цьому фахівець, «отець брехні». Він знає, як обманути і ошукати людину. Він робить це з Євою. Робить так, що вона почувається добре, а потім починає «діалог», і крок за кроком приводить її туди, куди сам хоче.

З Ісусом усе інакше. Діалог із Ним закінчується для сатани погано. Той «хоче втягнути Ісуса в діалог» саме тому, що «коли диявол силкується ошукати людину, він вступає з нею в діалог». Ісус же дає йому відповідь: не свою власну, а зачерпнуту зі Слова Божого, бо з дияволом, власне, у діалог як такий не вступають — інакше закінчиш як Адам із Євою, «залишимось нагі».

«Диявол не є добрим платником, він добрим не платить. Він обманщик! Обіцяє тобі все, а потім залишає тебе голим. Ісус також закінчив життя на хресті, голим, — але з послуху Отцеві, а це інший шлях. Змій, диявол — створіння прехитре: вступати з ним у діалог не можна. Ми всі знаємо, що таке спокуси, всі про це відаємо, бо всі ми їх маємо! Багато спокус марнославства, жадібності, захланності… багато!» — говорив Святіший Отець.

Потім Папа звернув увагу на корупцію, про яку нині багато говориться. Також і в цьому разі ми повинні просити Ісуса про допомогу.

«Так багато корумпованих, багато продажних, “товстих риб” є на світі, ми їх знаємо з газет. Може, починали вони з дрібниць — не знаю, від нечесності у зважуванні, й коли щось важило кілограм, то думали: ні, я скажу 900 грамів, але нехай здається, ніби тут кілограм. Корупція розпочинається з малих речей, таких, як оця, діалогом: але ж ні, це неправда, що такий плід — поганий. З’їж його, він хороший! Дрібниця, ніхто й не помітить. Зроби це, зроби! — І так крок за кроком, крок за кроком людина впадає у гріх, потрапляє в корупцію», — зазначив Папа.

Церква нас вчить, — продовжував Франциск, — «аби ми не були наївні», щоб не сказати «дурні», — щоб мали «відкриті очі» та просили нашого Господа про допомогу, «тому що самі собі зі спокусою не порадимо». Адам і Єва сховалися від Бога, а тут потрібна Ісусова благодать, аби «повернутися і попросити про вибачення».

Отож коли ми переживаємо спокусу, не можна провадити діалогів зі спокусником — треба молитися до Бога: «Допоможи, Господи, я слабкий. Не хочу ховатися від Тебе!» Саме в цьому — відвага, і саме в цьому — перемога. Коли почнеш розмовляти зі спокусником, це закінчиться програшем, твоєю поразкою. Нехай Господь обдарує нас благодаттю і підтримує нас у нашій відвазі; а якщо ми будемо ошукані через нашу слабкість у спокусі — нехай Він дасть нам відвагу підвестися і йти вперед. Саме для цього і прийшов Ісус», — так Папа закінчив свою п’ятничну гомілію.

За матеріалами: Radio Watykańskie  



Джерело: CREDO